Tábořiště Srní

  • místo: Srní u Hlinska (https://mapy.cz/s/jagelelage)
  • GPS: 49.7766089N, 15.8846942E
  • kapacita: 70 – 80 osob
  • cena: 45 Kč/osoba/noc (minimální cena za 7 dní je 16 000 Kč)


Vybavení


Spaní
Většina míst je v podsadových stanech. Každý je vybaven dvěma postelemi, poličkou a dřevěnou podlážkou uprostřed. K dispozici jsou také dva stany typu Zubřík a jedno velké teepee, které je však většinou používané jako společný prostor.

Kuchyň
Je to montovaná stavba přímo spojená s jídelnou. Vaří se na zděných kamnech s ocelovými pláty. V regálech je zde uskladněno všechno potřebné nádobí a pro přípravu jídla dva velké nerezové stoly. Přímo v kuchyni je menší dřez s přípojkou pitné vody. Ke kuchyni patří dva stany pro skladování jídla, které jsou vybavené dřevěnými truhlami proti myším. Poblíž je také velký zastřešený dřez na mytí nádobí. Je možné také využít elektrickou lednici umístěnou kousek od kuchyně.

Jídelna
Je součástí kuchyně. Celá stavba má rolovací bočnice, které je možné používat podle potřeby. Je zde 9 montovaných stolů s lavicemi a dva stoly pro odkládání. Výdejní stůl je vybaven dvěma várnicemi o objemu 20 litrů.

Umývárky
Jsou zastřešené a sprcha je od umyvadel oddělená boční plachtou. Pro sprchování se používá vojenská sprcha, ve které je možné zatopit a sprchovat se teplou vodou. Voda teče do sprchy samospádem a není tedy nutné pumpovat. Dále jsou zde tři velká koryta s výtokovými kohoutky. Část je napojena na pitnou vodu a zbytek na vodu užitkovou.

Skladovací prostory
Pro skladování vybavení je vyhrazeno několik stanů (možno přizpůsobit dle potřeby) a velký přepravní kontejner. Nářaďový stan zůstává vybavený základním nářadím.

Latríny
Jsou zde postavené celkem tří latríny (dívky, chlapci, kuchyň), každá se třemi místy. Jednotlivá místa jsou oddělena plachtou.

Pitná voda
V tuto chvíli se dováží z přilehlé vesnice. K dispozici je velký 1000l kontejner a vozík za auto. V tábořišti se poté voda přečerpá do vyvýšené nádrže a odtud je rozvedena do umýváren a kuchyně. Usilovně pracujeme na vybudování studny.


Dřevo

Je možné ho získávat z přilehlého lesa.


Koupání

V těsné blízkosti tábořiště se nachází lom ke koupání, který je možné po domluvě využívat.


Nákupy

V Hlinsku, které je vzdálené cca 3 km, se nachází Billa, Lidl a Penny. Čerstvé pečivo dováží po objednávce do tábora pekař.


Elektřina

Mobilní telefony a drobnou elektroniku je možné dobíjet z baterie.


Kontakt

Martin Cink – Pigi
martincink[zavináč]gmail.com
734 486 059

Obsazenost

2024

29. 6. – 13. 7. – 3. a 8. oddíl
13. 7. – 27. 7. – Mustangové
27. 7. – 10. 8. – středisko Řehoře Mendela

2025

5. 7. – 19. 7. – 3. a 8. oddíl
19. 7. – 2. 8. – 9. oddíl Litomyšl
2. 8. – 16. 8. – obsazenoObnovu a rozvoj tábořiště v Srní finančně podpořil Pardubický kraj.