3. oddíl: Mimoňská výprava do Chocně 23. 10. – 25. 10. 2015

V pátek 23. 10. jsme se sešli na nádraží v Ústí nad Orlicí. Všichni co přišli, byli odhodláni pomoc mimoňům najít jejich poklad. V 17:17 jsme nasedli na vlak a jeli jsme do Chocně, kde jsme byli ubytováni na skautské klubovně kousek od nádraží. Cestou z nádraží jsme se stavili v parku a poznávali stromy. Po příchodu na klubovnu jsme si vybalili věci a vlčata šla společně s Micim nakoupit jídlo na večeři a my starší jsme šli na Peliny. Když jsme se vrátili do klubovny, tak nás tam čekaly k večeři pomazánky. Po večeři byla hygiena a potom šup šup do spacáků, kde jsme všichni během pohádky usínali.

Druhý den, tedy v Sobotu byly ke snídani buchty, které jsme přinesli z domu od svých milovaných mamušek a babiček. Pár minut po snídani nám vedoucí vysvětlili příběh o mimoňském pokladu. Mimoni potřebovali pomoc poklad získat a my jsme jim chtěli pomoc. Abychom jim však mohli pomoc, museli jsme získat jejich důvěru, a proto jsme se vydali na výlet splnit úkoly, které nám mimoni zadali. Kolem poledne jsme se zastavili na hezké malé mýtince a měli jsme si uvařit oběd. Rozdělili jsme se na dva týmy. Jeden vařil ošizenou bramboračku a druhý zelňačku. Po obědě jsme došli až do pískového lomu. Benny nám tam ukázal jak křesat pomocí kamenů a celou cestu zpět to všichni zkoušeli. Ještě před odchodem jsme udělali soutěž v sestřelování kamenných věží, což všechny bavilo. Po náročném výletu nás v klubovně čekali výborné šunkafleky. Ještě jsem málem zapomněl na to, že všem ohromně smrděli nohy.

V neděli jsme se všichni vzbudili a pořádali se tzv. fighty. To musel zápasník soupeře na 10 sekund držet na lopatkách. Po konci fightů nás čekala konečně snídaně. K snídani byly buchty a pomazánky. Hned po snídani jsme se konečně mohli vydat hledat banánový poklad mimoňů. Když jsme poklad konečně vypátrali, čekala nás závěrečná hra a pak už vytoužený oběd. Ten všem chutnal, protože byli americké brambory s masovou směsí. Po dobrém obědě ale přišlo nudné uklízení, které jsme však rychle zvládli. Jelikož nám první vlak ujel tak jsme se stavili v parku na prolézačkách. Všem se výprava velice líbila a podle mě byla jedna z nejlepších.

Matěj